Modele anatomiczne nie tylko do edukacji anatomii, jednak też weterynaryjne

Modele anatomiczne możemy kupić w profesjonalnych sklepach. Ale nie są to jedynie modele anatomiczne poszczególnych elementów ciała na których edukują się przyszli lekarze także poznają anatomie. Występują również modele anatomiczne zwierząt, które służą do nauki lekarzy weterynarii. Wbrew pozorom wybór modeli anatomicznych jest bardzo wielki. Niezwykle znane są zaawansowane fantomy kota do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowe. Studenci mogą się na nich nauczyć:

  • nowych metod RKO
  • bandażowania
  • nakłuć żylnych w kilku miejscach.
  • treningu anestezjologicznego,
  • reanimacji usta – pysk,
  • umieszczenia rurki intubacyjnej,
  • wentylacji ręcznej
  • uciski klatki piersiowej.

Są to modele anatomiczne, na których można niewątpliwie sporo się nauczyć. Możemy i kupić lecz i jedynie samą np łapkę psa do nauki robienia zastrzyków i wkłuć dożylnych. Są one bardzo precyzyjnie odwzorowane, dzięki czemu uczeń w łatwy sposób nauczy się praktycznie wykorzystać swoją umiejętność. Osteoporoza, myślicie, że to przypadłość tylko ludzi niestety nie. Modele anatomiczne, które opisują proces choroby i jego poziomy u psa. Składa się on w sumie z 4 modeli. Pierwsze modele anatomiczne mają zdrowe kolano ze wszystkim strukturami jak ścięgna itd. Inne prezentują zwyrodnienie stawów od najmniej dotkniętego chorobą do etapu bardzo zaawansowanego. Modele anatomiczne stomatologiczne zwierząt. Należą one do również szczególnie rozpowszechnionych i interesujących. Co zwierają: Sztuczne zęby i kości otoczone miękką gumą i wyposażony jest w zaczep i skrzydło oraz dwa zestawy szczęk. Posiada wymienny zestaw RTG i zestawy do scalingu. Te modele anatomiczne są niesamowicie ciekawie zrobione i pozwalają przyszłemu weterynarzowi przeprowadzenie perfekcyjnego zbadania i oczyszczenie jamy ustnej. Mają również ramię mocujące, dzięki czemu możemy pysk psa zlokalizować w każdym miejscu także nauczyć się robić zabiegi.
Właśnie jak i u ludzi modele anatomiczne zwierząt mogą być zwiększone. Niektóre zwierzęta są tak subtelne i aby opisać ich szczegóły należny je zwiększyć.

Takim przykładem może być wzór głowy komara. Jest on zwiększony aż 80 razy. Prezentuje on formy aparatu gębowego kłująco-ssącego. Inne modele anatomiczne zwiększone to np mrówka 30x powiększona. Znakomicie kształtuje się do celów demonstracyjnych lub pokazowych. Kolorowe modele anatomiczne możemy zakupić np jak przykład stopy konia. Są on w kilku wariantach i jest stworzony jako model 3d. Jak widzimy modele anatomiczne zwierząt cieszą się również wyjątkowo ogromnym zainteresowaniem. Wybór jest naprawdę ogromny. Jeśli nie zajdziemy – modele anatomiczne, które nam odpowiadają wciąż możemy złożyć indywidualne zamówienie. Wtedy modele anatomiczne są robione dla nas biorąc pod uwagę to co dla nas najistotniejsze. Musimy jednak pamiętać, że takie modele anatomiczne nie będą podlegać zwrotom. Jednak wybierajmy sprawdzone i promowane sklepy, które są od lat na polskim rynku.